Program for den 19/09-20

 
 

VIGTIGT VIGTIGT. Forsamlingsforbuddet bliver sænket til 50 personer fra i morgen kl. 12.00 DERFOR er det kun tilladt at være på Petersminde i begrænset omfang ved stævnet den 19-9 . Der vil være præmieoverrækkelse efter hver 2. klasse så man kan forlade rideskolen umiddelbart efter. KUN adgang for så få pårørende som muligt. INGEN andre tilskuere er desværre velkomne.

? Men vi skal nok gøre vores bedste for at rytterne får en god dag alligevel ????

Så er programmet for Klubmesterskabet klar:

Husk: Vi ønsker at i begrænser antallet af pårørende, sprit hænder og læs vores opslag, gå kun ind i stalden hvis det er vigtigt og HOLD AFSTAND ????

Klasse 1

Minispring  Metode B3

Point / Placering

Kl. 10.00

1

 

 

 

2

 

 

 

3

 

 

 

4

Clara Juhl

 

Anakin

5

Cecilia Nielsen

 

Sirocco

6

Ronja Liston

 

Shadow

7

Isabella Bahn

 

Hope

8

Karen Berthelsen

 

Smilla

 

 

 

 

Klasse 2

MLD Metode B3

 

Kl. ca. 10.30

 

 

 

 

1

 

 

 

2

 

 

 

3

Annina Nielsen

 

Gizmo

4

Freja Aagaard

 

Pablo

5

Selah Johansen

 

Sirocco

6

Cecilie Larsen

 

Hector

7

Clara Juhl

 

Gizmo

8

Johanne Gyldenvang

 

Tedesco

 

 

 

 

Klasse 3

LD Metode B1

 

Kl. ca. 11.00

1

 

 

 

2

Mia Bertelsen

 

Star

3

Camille Beyer

 

Passion

4

Liva Petersen

 

Pablo

5

Anna Jensen

 

Beautie

 

 

 

 

Klasse 4

LC Metode B1  Klubmesterskab

 

11.20

1

 

 

 

2

Mia Bertelsen

 

Star

3

Sofia Nielsen

 

Smilla

4

Camille Beyer

 

Passion

5

Anna Jensen

 

Beautie

6

Liva Petersen

 

Pablo

Kl. ca. 12.00 er der præmieoverrækkelse for alle springklasser,
samt overrækkelse af pokalen til ”Årets Kammerat”  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Klasse 6

Petersminde Speciel u/galop

 

Kl. ca. 12.45

1

Cecilia Nielsen

 

Sirocco

2

Melina Johnsen

 

Tarzan

3

Ziva Emerek

 

Gizmo

4

Sofie Olsen

 

Sirocco

5

Freja Lunding

 

Smilla

6

Emma Lunding

 

Safran

7

Clara Lunding

 

Sirocco

8

Liva Larsen  

 

Shadow

 

 

 

 

Klasse 7

Petersminde Speciel

 

Kl. ca. 13.30

1

 

 

 

2

Cecilie Kempf

 

Pablo

3

Filippa Henriksen

 

Fjödur

4

Karen Bertelsen

 

Smilla

5

Ronja Liston

 

Shadow

6

Isabella Bahn

 

Hope

7

Christine Beyer

 

Amber

 

 

 

 

Klasse 8

LC 1

 

Kl. ca. 14.10

1

 

 

 

2

Liva Petersen

 

Shadow

3

Annina Nielsen

 

Gizmo

4

Freja Aagaard

 

Tedesco

5

Anna Jensen

 

Beautie

6

Selah Johansen

 

Sirocco

 

 

 

 

Klasse 9

LC2

 

Kl. ca. 14.45

1

 

 

 

2

 

 

 

3

Cecilie Larsen

 

Hector

4

Clara Juhl

 

Anakin

 

 

 

 

Klasse 10

Udgår

 

 

Klasse 11

LB2 Klubmesterskab

 

Kl. ca. 14.50

1

Annika Holmboe

 

Don Domingo

2

Mia Bertelsen

 

Star

3

Sofia Nielsen

 

Cado

4

Camille Beyer

 

Passion

5

Johanne Gyldenvang

 

Tedesco

 

 

 

 

Klasse 12

Klasse 12 LA1

 

 

1

Annika Holmboe

 

Don Domingo


Præmieoverrækkelse for klasse 6 - 11 kl. ca. 15.25

Efteranmeldelse kun i begrænset omfang,

Og mod dobbelt indskud kr. 140.- pr. klasse

Stævnet er et ryttertræf og afholdes på:

Petersminde Ridecenter Skamstrupvej 20 b 4440 Mørkøv.

Evt. afbud meddeles på 59 27 41 56

Kiosken er åben under hele stævnet. Der tages KUN imod kontanter

Dommer dressur: Klasse 6 og 7 Sarah Vester 8-11 Lise Johansen

Spring: Alex Brksted

Trailerpakering: Side om side med ”Bilnæsen ”mod ridehusgavlen.

Øvrige gæster: Efter anvisning

INGEN heste på staldgangen under stævnet og ingen adgang i stalden for ”gæsteheste”.

OPVARMNING PÅ RIDESKOLEHESTE:

Dressur: sid op når rytter nr. 6 før dig begynder sit program.

 

 

 

 


Copyright © Petersminde Ridecenter.