Program for den 21/09-19

 
 

Klasse 1

Minispring  Metode B3

Point / Placering

Kl. 10.30

1

 

 

 

2

 

 

 

3

Clara Juhl

 

Anakin

4

Sigrid Kjærgaard

 

?

5

Emma Maradi

 

Smilla

6

Cecilie Larsen

 

Hector

7

Clara Juhl

 

Walentin

 

 

 

 

Klasse 2

MLD Metode B3

 

Kl. ca. 10.50

 

 

 

 

1

 

 

 

2

 

 

 

3

Sofia Nielsen

 

Smilla

4

Matti Jans

 

Sirocco

5

Annina Nielsen

 

Pablo

6

Kamma Vith

 

Gitte

7

Clara Juhl

 

Walentin

8

Cecilie Larsen

 

Sirocco

 

 

 

 

Klasse 3

LD Klubmesterskab Metode B1

 

Kl. ca. 11.20

1

 

 

 

2

Johanne Gyldenvang

 

Tedesco

3

Anna Jensen

 

Beautie

4

Mia Bertelsen

 

Star

5

Liva Petersen

 

Pablo

 

 

 

 

Klasse 4 og 5

Udgår

 

Kl. ca.

 

 

 

 

Kl. ca. 11.30 er der præmieoverrækkelse for alle springklasser,
samt overrækkelse af pokalen til ”Årets Kammerat”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Klasse 6

Petersminde Speciel u/galop

 

Kl. ca. 12.15

1

 

 

 

2

 

 

 

3

Per Gejhede

 

Safran

4

Adam Bichtaaui

 

Gitte

5

Clara Juhl

 

Anakin

6

Elina Maradi

 

Stella

7

Sofie Olsen

 

Gitte

 

 

 

 

Klasse 7

Petersminde Speciel

 

Kl. ca. 12.50

1

 

 

 

2

 

 

 

3

Mathilde Østergaard

 

Smilla

4

Eline Lundvig

 

Stella

5

Karen Bertelsen

 

Gitte

6

Matti Jans

 

Hope

7

Emma Maradi

 

Smilla

 

 

 

 

Klasse 8

LC 1

 

Kl. ca. 13.20

1

 

 

 

2

Kamma Vith

 

Gitte

3

Cecilie Larsen

 

Hector

4

Emma Lundvig

 

Sofus

5

Anna Jensen

 

Beautie

7

Liva Petersen

 

Shadow

8

Annina Nielsen

 

Pablo

 

 

 

 

Klasse 9

LC2

 

Kl. ca. 14.10

1

 

 

 

2

Anne Marie Thygesen

 

Tedesco

3

Sofia Nielsen

 

Smilla

4

Clara Juhl

 

Gizmo

5

Johanne Gyldenvang

 

Tedesco

 

 

 

 

Klasse 10

LB1 (Til bedømmelse)

 

Kl. ca. 14.40

1

 

 

 

2

Emilie Poulsen

 

Rocette

Klasse 11

LB2 Klubmesterskab

 

Kl. ca. 14.45

1

 

 

 

2

Mia Justesen

 

Star

3

Sofia Nielsen

 

Cado

4

Emilie Poulsen

 

Rockette

 

 

 

 

Klasse 12

LA1 (Til bedømmelse)

 

Kl. ca. 15.10

1

 

 

 

2

Mia Bertelsen

 

Star

Præmieoverrækkelse for klasse 6 - 12 kl. ca 15.20

HUSK J Der er præmier til ALLE vindere J

Efteranmeldelse kun i begrænset omfang,

Og mod dobbelt indskud kr. 120.- pr. klasse

Stævnet er et ryttertræf og afholdes på:

Petersminde Ridecenter Skamstrupvej 20 b 4440 Mørkøv.

Evt. afbud meddeles på 59 27 41 56

Kiosken er åben under hele stævnet

Dommer dressur: Klasse 6 Sarah Vester 7-12 Annika Mikkelsen

Spring: Alex Brksted

Trailerpakering: Side om side med ”Bilnæsen ”mod ridehusgavlen.

Øvrige gæster: Efter anvisning

INGEN heste på staldgangen under stævnet og ingen adgang i stalden for ”gæsteheste”.

OPVARMNING PÅ RIDESKOLEHESTE:

Dressur,- sid op når rytter nr. 6 før dig begynder sit program.

Spring: Sid op 20 min. Før klassen starter.

HUSK: Tag fletningerne ud af manen, vask hesten i sadellejet og se efter hestens udstyr er klar til næste ridetime.

Tak for endnu et dejligt ridestævne
J PMR

 

Og J J 10000 tak til det mange sponsorer for de flotte præmier J

”Dagli Brugsen” Mørkøv

”Land & Fritid” Tølløse

 

”Mørkøv dyreklinik”

 

”Jyderup Rideudstyr”

 

”Marianne” Jyderup

 

”El-Huset” Jyderup

 

”Greta´s guld & sølv”
  Jyderup

 

”Kop og Kande”
 Jyderup

 

”Smørblomsten”
 Mørkøv

”Heri Rideudstyr”

  Slangerup

”Inge &Alex Birksted”
 Petersminde

”Matas” Jyderup

”Meredin”

 Jyderup

 

 

 

 
 

Copyright © Petersminde Ridecenter.