Resultater for den 21/09-19

 

Klasse 1

Minispring  Metode B3

Point / Placering

Kl. 10.30

1

 

 

 

2

Anouk Gilespie

 

Beautie

3

Clara Juhl

3

Anakin

4

Sigrid Kjærgaard

 

?

5

Emma Maradi

2

Smilla

6

Cecilie Larsen

 

Hector

7

Clara Juhl

1

Walentin

8

Sebastian Brammer

 

Cado

 

 

 

 

Klasse 2

MLD Metode B3

 

Kl. ca. 11.00

 

 

 

 

1

 

 

 

2

Camille Beyer

2

Passion

3

Sofia Nielsen

1

Smilla

4

Matti Jans

 

Sirocco

5

Annina Nielsen

3

Pablo

6

Kamma Vith

2

Gitte

7

Clara Juhl

 

Walentin

8

Cecilie Larsen

 

Sirocco

 

 

 

 

Klasse 3

LD Klubmesterskab Metode B1

 

Kl. ca. 11.25

1

Camille Beyer

1

Passion

2

Johanne Gyldenvang

 

Tedesco

3

Anna Jensen

 

Beautie

4

Mia Bertelsen

2

Star

5

Liva Petersen

 

Pablo

 

 

 

 

Klasse 4 og 5

Udgår

 

 

 

 

 

 

Kl. ca. 11.45 er der præmieoverrækkelse for alle springklasser,
samt overrækkelse af pokalen til ”Årets Kammerat” Som blev  
J Sofia Nielsen

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Klasse 6

Petersminde Speciel u/galop

 

Kl. ca. 12.15

1

 

 

 

2

Per Gejhede

4

Safran

3

Anna Krell

5

Stella

4

Kia Enoch

6

Pablo

5

Adam Bichtaaui

3

Gitte

6

Anouk Gilespie

2

Beautie

7

Elina Maradi

1

Stella

8

Sofie Olsen

3

Gitte

9

Trine Vidum

3

Hope

 

 

 

 

Klasse 7

Petersminde Speciel

 

Kl. ca. 13.05

1

Sebastian Brammer

 

Cado

2

Clara Juhl

 

Anakin

3

Mathilde Østergaard

1

Smilla

4

Caroline Daugaard

 

Hope

5

Eline Lundvig

 

Stella

6

Karen Bertelsen

 

Gitte

7

Matti Jans

2

Hope

8

Emma Maradi

3

Smilla

 

 

 

 

Klasse 8

LC 1

 

Kl. ca. 13.55

1

 

 

 

2

Kamma Vith

 

Gitte

3

Cecilie Larsen

 

Hector

4

Emma Lundvig

 

Sofus

5

Anna Jensen

1

Beautie

7

Liva Petersen

 

Shadow

8

Annina Nielsen

2

Pablo

 

 

 

 

Klasse 9

LC2

 

Kl. ca. 14.35

1

 

 

 

2

Anne Marie Thygesen

 

Tedesco

3

Sofia Nielsen

 

Smilla

4

Clara Juhl

1

Gizmo

5

Johanne Gyldenvang

 

Tedesco

 

 

 

 

Klasse 10

Udgår

 

 

Klasse 11

LB2 Klubmesterskab

 

Kl. ca. 15.00

1

 

 

 

2

Mia Justesen

2

Star

3

Sofia Nielsen

3

Cado

4

Emilie Poulsen

1

Rockette

 

 

 

 

Klasse 12

LA1

 

Kl. ca. 15.20

1

Emilie Poulsen

1

Rocette

2

Mia Bertelsen

 

Star

 

 

 


Copyright © Petersminde Ridecenter.