Program for den 12/10-19

 

Mini & Micro-Military Lørdag d. 12 -10-2019

Kl. 1

Rytter

Hest

PMR speciel u/galop

Spring

Terræn

I alt

 

 

 

 

 

 

 

   

  Klasse 1 & 2 er slået sammen til én klasse.

Kl. 2

Rytter

Hest

PMR speciel

Spring

Terræn

I alt

1

Sofie Olsen (u.galop)

Gitte

 

 

 

 

2

Sigrid Kjærgaard

Svala

 

 

 

 

3

Selah Johansen

Sirocco

 

 

 

 

4
5

Matti Jans
Sebastian Brammer

Hope
Safran

 

 

 

 

 

 

 

Kl. 3

Rytter

Hest

Dressur LC1

Spring

Terræn

I alt

1

Caroline Sommer

Cado

 

 

 

 

2

Annina Nielsen

Pablo

 

 

 

 

3

Sofia Nielsen

Smilla

 

 

 

 

4

Clara Juhl

Anakin

 

 

 

 

5

Johanne Gyldenvang

Tedesco/Gizmo

 

 

 

 

6

Anna Jensen

Beautie

 

 

 

 

7

Mia Pedersen

Bella

 

 

 

 

8

Ceclie Larsen

Hector/Sirocco

 

 

 

 

9

Annika Holmboe

Dominco/Recollo

 

 

 

 

10

Liva Petersen

Shadow/Pablo

 

 

 

 

11

Mia Bertelsen

Star

 

 

 

 

                  

  

Kl. 4

Rytter

Hest

Dressur LC1

Spring

Terræn

I alt

1

 

 

 

 

 

 

2

Camille Beyer

Passion

 

 

 

 

3

Christine Beyer

Maddie

 

 

 

 

4

Cecilie Beyer

Stalle

 

 

 

 

                                              

Dommer i Dressur: Maria Johnsen
Dressuren starter ca.
Klasse 1 kl. -

Klasse 2 kl. 11.00

Klasse 3 kl. 11.20

Klasse 4 kl. 12.40

 

Kl. 12.00:

Gennemgang af terrænbanen for alle ryttere og ledsagere i klasse 1 og 2.

Mødested: Kiosken.

 

Dommer i spring: Alex Birksted

Springning klasse 1 Micro metode A kl. ---

Springning klasse 2 Mini   metode A kl. ca. 13.30

 

Umiddelbart efter rytteren i klasse 2 har sprunget, rides 3. disciplin.

 

Springning klasse 3 LD     metode A kl. ca. 14.00

Springning klasse 4 LC     metode A kl. ca. 14.30

 

Terrænspringning klasse 3 og 4 kl. ca. 14.50

Startrækkefølge er den samme i alle discipliner.

Disciplinerne foregår umiddelbart efter hinanden

Banepåvisning af terrænbane foregår til hest, for klasse 3 og 4’s vedkommende

 

Påklædning: Varmt tøj efter eget valg, og sikkerhedsvest i springning.

 

Alle tider er ca. tider.

Præmieoverrækkelse Klasse 2, 3 & 4 ca. 15.30.
Rosetter til disciplinvindere og placerede

 

Efteranmeldelse kun mod dobbelt indskud kr. 280,- og hvis tidsplanen tillader.

Evt. framelding: fredag d. 11-10-2019 kl. 19 - 20.00 på tlf. 22371581

Kiosken vil være åben (med begrænset udvalg,) under hele stævnet

 

 

 


Copyright © Petersminde Ridecenter.