Program Forårsstævne

Program Forårsstævne d. 21-5-2022

Klasse 1 Petersminde Speciel u/galop

Kl. ca. 11.00

Point     /     %    /      Placering

1

  

  

3  Susanne Aalykke

Safran

 

4  Yasmin Winther

Gold

 

5  Nana Christensen

Stella

 

6  Laura Kusk

Smilla

 
   

Klasse 2 Petersminde Special

Kl.ca. 11.30

 

1

  

2

  

3  Fatima Saied

Anakin

 

4  Filippa Henriksen

Sirocco

 

5  Emilie Shristensen

Shadow

 

6  Anna Vermeij

Gitte

 

7  Freja Byø

Stella

 

8  Merle Henriksen

Smilla

 

9  Antonina Gierak

Gizmo

 

10 Sofie Olsen

Sirocco

 

11 Kamilla Schmidt

Shadow

 

12 Sarah Saied

Beautie

 

13 Cecilie Kempf

Pablo

 

14 Yasmin Winther

Gizmo

 
   

Klasse 3 LC1

Kl. ca. 12.30

 

1

  

2

  

3  Selah Johansen

Sirocco

 

4  Karen Bertelsen

Fjödur

 

5  Emilie Madsen

Hope

 

6  Clara Juel

Ferreri

 

7  Anna Jensen

Beautie

 
   

Klasse 4 og 7
LC2 og LA4 (Kun til bedømmelse)

Kl. ca. 13.10

 

1

  

2

  

3  Anne Petersen LC2

Liepaja

 

4  Mia Bertelsen LA1

Star

 
   

Klasse 5 LB1

Kl. ca. 13.25

 

1

  

2

  

3  Cecilie Larsen

Hector

 

4  Liva Petersen

Tedesco

 

5  Mia Bertelsen

Star

 

6  Anne Petersen LC2

Liepaja

 
   

Præmieoverrækkelse for alle dressurklasser. I stedet for hold, kåres dagens 4 bedste ridt (Dem med højest %) på tværs af alle klasserne.

   

Klasse 8 Minispring metode B3

Kl. ca. 14.15

 

1

  

2

  

3  Anna Vermeij

Gitte

 

4  Sofie Olsen

Sirocco

 

5  Faima Saied

Anakin

 

6  Yasmin Winther

Gizmo

 

7  Filippa Henriksen

Fjödur

 

8  Merle Henriksen

Smilla

 
   

Klasse 9 MLD metode B3

Kl. ca. 14.45

 

1

  

2  Karen Bertelsen

Fjödur 

3  Cecilie Kempf

Pablo

 

4  Cecilie Larsen

Hector

 

5  Emilie Madsen

Hope

 
   

Klasse 10 LD Metode B1

Kl. ca. 15.00

 

1

  

2

  

3  Karen Bertelsen

Fjödur

 

4  Anna Jensen

Beautie

 

5  Liva Petersen

Anakin

 

6  Selah Johansen

Sirocco

 
   

Præmieoverrækkelse for alle springklasser

Dommer dressur: Klasse 1 Liva Petersen klasserne 3-8 Annika Mikkelsen
Dommer spring: Alex Birksted

Efteranmeldelse modtages i begrænset omfang og koster dobbelt indskud kr. 160,- pr. klasse
Kiosken vil være åben under hele stævnet og der kan kun betales med kontanter.
Trailerparkering: Side om side med ”Bilnæsen ”mod ridehusgavlen.
Øvrige gæster: Efter anvisning
INGEN heste på staldgangen under stævnet og ingen adgang i stalden for ”gæsteheste”.

OPVARMNING PÅ RIDESKOLEHESTE:
Dressur, – sid op når rytter nr. 6 før dig begynder sit program.
Spring: Sid op 20 min. Før klassen starter.
Overdrag hesten til næste rytter hvis den skal bruges i samme klasse igen, ellers skal den sættes på stald

HUSK: Tag fletningerne ud af manen, vask hesten i sadellejet og se efter hestens udstyr er klar til næste ridetime

Vi ønsker alle en dejlig stævnedag
PMR

Adresse:
Peterminde Ridecenter v / Inge og Alex Birksted

Skamstrupvej 20B
4440 Mørkøv

Kontakt:
Telefon +45 59274156
E-mail: birksted@petersminde.com
Vi er også på FACEBOOK

Betaling:
Reg. nr. 3409 Konto nr. 7864833
MobilePay: 777676
Cvr. nr. 71032353

Copyright © Petersminde Ridecenter.