Program Klubmesterskab

Program Klubmesterskab d. 18-9-2021

Spring:

Kasse 1: Minispring metode B3                                                   Kl. ca. 10.00
1   Cecilie Kempf                                                                              Pablo
2   Isabella Bahn                                                                               Hope
3   Camille Beyer                                                                              Amber

Klasse 2: MLD  metode B3                                                             Kl. ca. 10.30
1
2   Selah Johansen                                                                           Sirocco
3   Karen Bertelsen                                                                          Fjødur
4   Clare Juhl                                                                                      Anakin  
5   Cecilie Larsen                                                                              Hector

Klasse 3 og 4: LD og LC mix.  metode B1                                   Kl. ca. 10.55
1   Annina Nielsen                                                                            Gizmo
2   Freja Aagaard                                                                              Tedesco
3   Mia Bertelsen                                                                              Star
4   Anna Jensen                                                                                Beautie
5   Camille Beyer                                                                              Passion
6   Liva Petersen                                                                               Tedesco

Klasse 4 udgår pga. for få deltagere.

Klasse 5: LB metode B1 Klubmesterskab                                    Kl. ca. 11.35
1
2   Sofia Nielsen                                                                                Gizmo
3   Liva Petersen                                                                               Pablo
4   Anna Jensen                                                                                Beautie
5   Camille Beyer                                                                              Passion

Præmieoverrækkelse for samtlige springklasser samt kåring af ”Årets Kammerat 2021”

Dressur:

Klasse 6: PMR speciel u/galop                                                      Kl. ca. 12.45
1
2   Nana Christensen                                                                       Stella
3   Susanne Aalykke                                                                         Safran
4   William Rusel                                                                              Gitte
5   Naja Lillienfryd                                                                            Star
6   Laura Brask                                                                                  Stella
7   Anne-Mette Larsen                                                                    Safran
8   Laura Kusk                                                                                   Smilla
9   Sasja Vognsen                                                                             Stella

Klasse 7: PMR special                                                                     Kl. ca. 13.30
1   Yasmin Winther                                                                          Fjödur
2   Marie Johansen                                                                          Smilla
3   Anna Vermeij                                                                               Gitte
4   Fatima Saied                                                                                Beautie
5   Cecilie Kempf                                                                              Pablo
6   Laura Dyval                                                                                  Fjödur
7   Ziva Emerek                                                                                 Gizmo
8   Kamilla Schmidt                                                                          Shadow

Præmieoverrækkelse for klasse 6 & 7

Klasse 8: LC1                                                                                     Kl. ca. 14.10
1   Selah Johansen                                                                           Sirocco
2   Karen Bertelsen                                                                          Fjødur
3   Clara Juhl                                                                                      Anakin

Klasse 9: LC2                                                                                     kl. ca. 14.30
1   Liva Petersen                                                                               Tedesco
2   Isabella Bahn                                                                               Hope
3   Annina Nielsen                                                                            Gizmo
4   Freja Aagaard                                                                              Tedesco

Klasse 10: LB1 Klubmesterskab                                                     Kl. ca. 15.00
1   Cecilie Larsen                                                                              Hector
2   Sofia Nielsen                                                                                Cado
3   Mia Bertelsen                                                                              Star

Præmieoverrækkelse for klasse 8 – 10 kl. ca. 15.20

Efteranmeldelse kun i begrænset omfang,
og mod dobbelt indskud kr. 160.- pr. klasse

Stævnet er et ryttertræf og afholdes på:
Petersminde Ridecenter Skamstrupvej 20 b 4440 Mørkøv.
Evt. afbud meddeles på 59 27 41 56

Kiosken er åben under hele stævnet. Der tages KUN imod kontanter

Dommer dressur: Klasse 6 Mia Bertelsen 7-10 Annika Mikkelsen
Spring: Alex Birksted

Trailerparkering: Side om side med ”Bilnæsen ”mod ridehusgavlen.
Øvrige gæster: Efter anvisning

INGEN heste på staldgangen under stævnet og ingen adgang i stalden for ”gæsteheste”.

OPVARMNING PÅ RIDESKOLEHESTE:
Dressur: sid op når rytter nr. 6 før dig begynder sit program.
Spring: Sid op 20 min. Før klassen starter.

HUSK: Tag fletningerne ud af manen, vask hesten i sadellejet og se efter hestens udstyr er klar til næste ridetime.

Tak for et dejligt ridestævne
Og tusind for de fine sponsorgaver til:
Smørblomsten i Mørkøv, Jyderup Rideudstyr i Jyderup og Land og Fritid i Tølløse
PMR

Adresse:
Peterminde Ridecenter v / Inge og Alex Birksted

Skamstrupvej 20B
4440 Mørkøv

Kontakt:
Telefon +45 59274156
E-mail: birksted@petersminde.com
Vi er også på FACEBOOK

Betaling:
Reg. nr. 3409 Konto nr. 7864833
MobilePay: 777676
Cvr. nr. 71032353

Copyright © Petersminde Ridecenter.